Wczytywanie...

Główny bohater wydarzenia – Pinokio – niósł na szyi pendrive z nagranymi podpisami pod obiema petycjami oraz treścią apeli. Zaskoczenie odbiorców petycji wzbudziła bryła węgla ukryta za plecami długonosego gościa oraz ręce przywiązane do niej czarną wstążką, symbolizujące przywiązanie do tego szkodliwego surowca. Liczymy, że Pinokio zostanie przekazany adresatowi petycji. Mamy również nadzieję, że tak, jak Pinokio zmienił się w prawdziwego chłopca, tak Pan Jan Kulczyk spełni swoje obietnice: uwolni się od węgla i zaangażuje swój potencjał biznesowy w realizację działań, które przyczynią się do ochrony naszej planety.

Pragniemy gorąco podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą kampanię podpisując petycje. Wasze inspirujące komentarze pokazują, jak wielu z nas zależy na budowaniu lepszego świata, w którym rozwój energetyki nie odbywa się kosztem ludzi i środowiska.

Zapraszamy Was do dalszego wspierania kampanii.

Galeria zdjęć z akcji

Poniżej cytujemy treść apelu do Pana Jana Kulczyka, który został przedstawiony podczas doręczenia petycji:

W imieniu międzynarodowej społeczności pragniemy złożyć na ręce Pana Prezesa Elektrowni Północ petycję popisaną przez ponad 8000 osób, które zwracają się z prośbą do Pan Jana Kulczyka o rezygnację z budowy Elektrowni Północ i większe wsparcie odnawialnych źródeł energii.

Stan naszej planety wymaga szybkich, zdecydowanych kroków na rzecz ochrony bioróżnorodności i klimatu. Jako nowoczesnego społeczeństwa XXI wieku stać nas na to, by zatroszczyć się o losy Ziemi, nasze i przyszłych pokoleń inwestując w technologie, które zapewniają nam bezpieczeństwo energetyczne nie dewastując środowiska.

Pan Kulczyk wielokrotnie podkreślał, że jego celem jest eliminowanie globalnych zagrożeń środowiskowych. Mamy nadzieję, że ten drobny prezent w postaci przesympatycznego Pinokia będzie przypominał Panu Kulczykowi, jak ważne jest dotrzymywanie słowa.

W imieniu międzynarodowej koalicji organizacji środowiskowych i społecznych

Diana Maciąga
Radosław Ślusarczyk
Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot